Tyler Winklevoss, współzałożyciel Gemini, mówi: „Bitcoin (BTC) jest lepszy w byciu złotem niż złotem”

22. September 2020

Przybliżony zwrot z inwestycji Bitcoin (BTC), jeśli został zakupiony w momencie uruchomienia (lub po najwcześniejszej znanej cenie), wyniósł w poniedziałek około 7615,27%.

Kontrowersyjna debata, która polega na lepszym przechowywaniu wartości między złotem a bitcoinem (BTC) być może zwiększyło przepaść między inwestorami starszego pokolenia a młodszymi

Widać to wyraźnie w komentarzu współzałożyciela i dyrektora generalnegoBliźnięta giełda kryptowalut Tyler Winklevoss who roszczenia że Bitcoin jest lepszy w byciu złotem niż złotem.

Ponieważ jest inwestorem z młodszego pokolenia i tym, który dorobił się fortuny Bitcoinjego perspektywę można zrozumieć. Z drugiej strony inwestor starszego pokoleniaPeter SchiffCEO europac.com otwarcie twierdzi, że bitcoin nigdy nie może być porównywany ze złotem, zwłaszcza pod względem wartości.

Zgodnie z analogią Schiffa, Bitcoin jest tak zmienny pod względem ceny rynkowej i nie jest namacalny. Schiff zachęca inwestorów do kupowania złota, ponieważ jest to pewna inwestycja w celu zachowania wartości, jak uczy historia. Kolejny renomowany, doświadczony i odnoszący sukcesy inwestorWarren Buffett był wcześniej cytowany, mówiąc, że Bitcoin nie ma wewnętrznej wartości.

Kto ma rację, a kto się myli, wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Bitcoin (BTC) jako lepszy magazyn wartości niż złoto

Przechodząc przez etap „wielkiego filtra”, wiele lekcji wyciągniemy z pandemii koronawirusa. Wśród nich jest temat dotyczący Bitcoin jako środka przechowywania wartości, bezpiecznej przystani.

W okresie przed koronawirusem wartość Bitcoina pochodziła głównie z „szalonych spekulacji”. Jest to szczególnie widoczne w przypadku rajdu kryptowalut 2017/2018, w którym jego cena rynkowa gwałtownie wzrosła w ciągu roku.

Jednak gdy świat zdał sobie sprawę, że koronawirus może tu zostać, a my musimy się uczyć i dostosowywać, aby z nim pozostać, styl życia na całym świecie bardzo się zmienił. W większości miejsc transakcja przeszła z uzależnienia od waluty fiducjarnej do elektronicznej. Inwestorzy instytucjonalni mają teraz większe zaufanie do lokowania swoich pieniędzy w Bitcoin niż w złocie. Zwłaszcza w okresie pandemii odnotowano gwałtowny wzrost liczby inwestorów instytucjonalnych Bitcoin.

Ponadto przyszłą wartość Bitcoina można teraz przewidzieć za pośrednictwem rynku kontraktów terminowych, który zyskał popularność wśród większości inwestorów instytucjonalnych kierowanych przez skalę szarości.

W chwili pisania tego tekstu kurs Bitcoina wynosił około 10438 USD. Aktywa miały kapitalizację rynkową około 193 miliardów dolarów, jego ostatnie 24-godzinne obroty wyniosły około 31 miliardów dolarów, a jego podaż w obiegu wyniosła 18 496 418 bitcoinów.

Przybliżony zwrot z inwestycji Bitcoina, jeśli został zakupiony w momencie uruchomienia (lub najwcześniejszej znanej ceny), wyniósł około 7615,27% do poniedziałku.

Warto zauważyć, że jego najniższy poziom w historii, 65 USD, został odnotowany w połowie lipca 2013 r. Najwyższy w historii Bitcoin, 20 089,00 USD, odnotowano w grudniu 2017 r.